30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva k podání vysvětlení- nesmyslné datum  (Přečteno 10717 krát)

vze

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
[?] Výzva k podání vysvětlení- nesmyslné datum
« kdy: 26 Prosince 2014, 14:08:46 »

Dobrý den,
přišla mi výzva k podání vysvětlení podle §60 200/1990 Sb.
Výzva obsahuje nesmyslné datum. Mám prý se dostavit v lednu 2014. To už asi nestihnu  :). Mám nějak reagovat, nebo se na to vykašlat než pošlou další výzvu ?
Děkuji. V.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení- nesmyslné datum
« Odpověď #1 kdy: 26 Prosince 2014, 14:24:18 »

Není v našem zájmu upozorňovat orgán na chybu. Určitě je lepší počkat co budou dělat dál.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva k podání vysvětlení- nesmyslné datum
« Odpověď #2 kdy: 26 Prosince 2014, 14:54:08 »

Přesně tak, nic nedělat a čekat  :)
IP zaznamenána

vze

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení- nesmyslné datum
« Odpověď #3 kdy: 04 Března 2015, 22:19:01 »

Zdravím,
tak další vývoj byl takový, že mi poslali výzvu II, kterou jsem si nestačil vyzvednout a reagovat na ni, ale bylo to jedno, protože byla opět na rok 2014.
Teď mi poslali výzvu III a už si všimli že je nový rok, takže na to budu už muset nějak reagovat. Všechny tři výzvy mají stejný text, jen datumy jsou jiné.
Takže mám výzvu č tři a mám se dostavit příští týden na ouřad. Mám možnost ještě něco udělat, abych tam zatím nemusel jezdit ?
Děkuji. V.
« Poslední změna: 04 Března 2015, 22:31:57 od vze »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení- nesmyslné datum
« Odpověď #4 kdy: 04 Března 2015, 23:27:47 »

Ty vole 56 km/h, to je teda likvidační rychlost!!!! Každopádně tohle nevypadá na to, že by to mohlo spadnout na sprdel (nebo jakým způsobem to bylo změřeno?), takže čistě jen písemně odmítnout podat vysvětlení a hotovo.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení- nesmyslné datum
« Odpověď #5 kdy: 04 Března 2015, 23:30:17 »

A co tomu předcházelo ? Změřili a zastavili Vás v Luníkově ? Nebo je to z nějakého automatu ?

V každém případku nic nezkazíte pokud si na to dané datum na kdy Vás předvolali zařídíte nějakou omluvenku od lékaře. Musíte jim to ovšem hned zavolat a dodatečně jim poslat nějaký papír od doktora. POZOR pracovní povinnosti, služební cesta apod nemusí orgán uznat a když uznává vždy je stejně potřeba je doložit. Plánovanou služební cestu, zaplacenou dovolenou a pod. beru jen pokud se omluvíte bezprostředně po obdržení výzvy a pokud k tomu naplánování/zaplacení došlo před doručením výzvy.
To se tedy dá připravit jako omluvenka číslo dvě....
IP zaznamenána

vze

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení- nesmyslné datum
« Odpověď #6 kdy: 04 Března 2015, 23:39:08 »

Omluvenka u doktora neklapne- řidiči z povolání, a na TIRu obzvláště, k doktoru nechodí (není kdy). Ale služební cesty jsou v mém případě naplánovány na měsíc dopředu, to by možná šlo nějak obhájit. Jo, 56, to je rychlost jako prase  >:(.
Měřili to měšťáci a zastavili mě za vesnicí na zastávce autobusu, takže jako řidič jsem ztotožněn. Odmítnout podat vysvětlení ?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení- nesmyslné datum
« Odpověď #7 kdy: 04 Března 2015, 23:49:09 »

Co je tohle za komedii? Co tam chtěj vysvětlovat, když Vás zastavili a legitimovali?
IP zaznamenána

vze

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení- nesmyslné datum
« Odpověď #8 kdy: 05 Března 2015, 00:00:26 »

To netuším. Zapoměl jsem dodat že tomu předcházelo moje odmítnutí zaplatit na místě (ale to je asi zřejmé). Taky jsem odmítnul podepsat protokol, tak třeba na mě mají víc otázek :D.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení- nesmyslné datum
« Odpověď #9 kdy: 05 Března 2015, 09:34:15 »

já bych se omlouval tak dlouho, dokud nezahájí správní řízení, vždyť je to čas k dobru zadarmo a bez práce... sami si tím krátí čas do prekluze ;)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení- nesmyslné datum
« Odpověď #10 kdy: 05 Března 2015, 11:38:54 »

já bych se omlouval tak dlouho, dokud nezahájí správní řízení, vždyť je to čas k dobru zadarmo a bez práce... sami si tím krátí čas do prekluze ;)

Přesně tak, moje řeč. Zatím se nic neděje, takže směle do toho.
IP zaznamenána

vze

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení- nesmyslné datum
« Odpověď #11 kdy: 18 Července 2015, 10:18:41 »

Tak vývoj za poslední měsíce: Začátkem června mi přišla výzva č.5. Na určené datum jsem měl dovolenou a tak jsem si chtěl udělat výlet. Bohužel se mi ale dovolená změnila na marodku(fakt), takže jsem ouřadu poslal neschopenku. Neschopenku jsem měl poprvé v životě(kdybych nemusel na ouřad, ani bych si neschopenku nebral a marodil o dovolené) a tak nevím jak přesně se s ní má zacházet. Mám za povinnost oznámit ouřadu ukončení neschopnosti ?
Nic jsem jim neoznámil bo jsem na to zapoměl.
Teď mám na poště nějaký papír č.6, takže asi nový termím podání vysvětlení. Už mi ale nějak docházejí náměty na omluvenky a taky mě to trochu přestává bavit. Nešel by i v mém případě aplikovat tento postup: http://30kmh.cz/index.php?PHPSESSID=fphjh3egilhsb42rg07ga7uiv7&topic=1491.0? Díky. V.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení- nesmyslné datum
« Odpověď #12 kdy: 18 Července 2015, 12:38:56 »

Dá se to použít.
Úřad potom šetření přestupku uzavře s verdiktem vinen a pošle Vám příkaz k úhradě pokuty nejspíš v tkz. příkazním řízení. http://www.pravniochranaridicu.cz/clanky/zvlastni-typy-prestupkoveho-rizeni/ nebo formou rozhodnutí o vině.
Potom dáte odpor a začne to znovu s tím, že úřad bude muset provést dokazování = znovu Vás předvolat, vyslechnout měštáky, popsat svůj myšlenkový  postup atd. , tím se opět na pár měsíců zabaví. Potom vydá výrok rozhodnutí a vy se odvoláte výše. A potom by už mohla nastat prekluze.
IP zaznamenána

vze

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení- nesmyslné datum
« Odpověď #13 kdy: 18 Července 2015, 13:57:26 »

Děkuju, zkusím to takhle.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení- nesmyslné datum
« Odpověď #14 kdy: 20 Července 2015, 13:43:58 »

Já bych se teda osobně omlouval, dokud to je možný a dokud je to nepřestane bavit.
IP zaznamenána