30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování Brno - trilogie Lístek -> Výzva k podání vysvětlení -> Výzva k úhradě  (Přečteno 31665 krát)

juanpervers

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

Dobrý den, pánové.

S dovolením defloruji toto nově vzniklé fórum. Rád bych, aby zde vzniklo téma, kde se dobereme jasného závěru, proto se budu snažit pravidelně updatovat.

  • 3. 9. 2014 ve 4:20 ráno jsem svým vozidlem zhanobil (jinak naprosto nepoužitelný) chodník v Brně (viz zde: http://30kmh.cz/index.php?topic=709). Lístek mi zpoza stěrače sebrala veverka.
  • 9. 10. 2014 mi přišla standardní Výzva k podání vysvětlení, kterou jsem ignoroval.
  • 17. 12. 2014 konečně dorazila Výzva k úhradě určené částky (700,- Kč), kterou jsem si nechal fikcí doručit 29. 12. 2014. Na zaplacení odpustku mám tudíž čas zhruba do 10. 1. 2015 :)

Pro pořádek: auto je moje, řídil jsem, v dané lokalitě bydlím a nejsem příznivcem pěší turistiky -> parkuju, kde se dá.

Nabízí se otázka: co teď? Toto fórum i D-Fens mám vcelku načtené, nicméně zdá se mi, že jednotlivá doporučení se nejen různí, ale spíše si protiřečí. Prosím tedy o zhodnocení/shrnutí vašich zkušeností s níže uvedeným, případně návrhu alternativních postupů.

  • Cizinec/osoba mrtvá - udat kamaráda s trvalým bydlištěm na Tuvalu/Kiribati  (dle Smrtihlava by úřadu by nemělo přijít nic nazpět (???)), nebo živnostníka nedávno tragicky zemřelého. Pro - nejméně pracná metoda. Proti - přijde mi to vcelku průhledné (oboje) a snadno překlopitelné na SprDel (Tuvalu)
  • Napráskat sám sebe - chápu správně, že v tomto případě se teprve přestupek prošetří ve správním řízení, které mám možnost aktivně ovlivnit/rozporovat? Definice chodníku, (poslední dobou prý selhávající) apel na materiální aspekt apod. Pro - získané zkušenosti, možnost ovlivnit průběh řízení. Proti - časová náročnost.
  • Ignorovat - jkraus222 se v jednom vlákně nechal slyšet, že toto funguje a po Výzvě k úhradě se nic neděje...


Možnost zaplacení nepřipadá v úvahu... Podobných pokutiček mě čeká víc - zdejší ulice je očividně pro MP zlatá husa, kde se dají vyrobit obstojné prémie během 10 minut práce. Nechci tyto praktiky podporovat, ani za cenu nižších finálních sankcí.

Díky za každý názor!
IP zaznamenána

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil

Byla vyzva 9.10. obvykly nedoporuceny dopis?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil

Jenom bacha, nevím konkrétně ve které části Pellicové jste byl obdařen lístečkem, ale už jsem byl několikrát svědkem toho, jak na začátku Pellicové (to znamená v úseku od ulice Husové až prakticky po kostel) zaparkovaná auta odtahovali (!!!). Takže někdy se spokojí pochůzkář s lístečkem (ano, zrovna teď jsem tam viděl nějaké lístečky s datem 1. 1. 2015 a fakt si nedělám srandu) a někdy ty auta komplet ukradnou odtahovkou na výpalné…


PS: je tam zákaz odbočení z Husové (směrem od Denisových sadů), ale odtahovky zde zásadně odbočují, protože si pustí výstražná světla a mohou vše (i zásadně nepřipoutaný (a za jízdy telefonující) řidič a nepřipoutaná městská opice — je to prostě mafie)
IP zaznamenána

juanpervers

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

rmk: ano, naprosto standardní dopis do schránky.

ViktorN: vím vím, poslední infarktovku jsem zažil 17. 11. 2014 v 7 ráno (!!!). Člověk vstane, koukne z okna a dva č*ráci mu obchází auto s foťákem, třetí už připravuje kšíry... Jinak dle MP jde o lokaci zvanou "Pellicova 73 - naproti" :D, takže v horní 1/3, kde se kolem Špilberku táhne nesmyslný chodník, který co 150 metrů přerušuje "parkoviště" - stejný nebo zúžený chodník...

Nicméně, jak z toho? (Předesílám, že už mě pravděpodobně čeká další pokutička se slevou (opět parking), takže materiálu bude dost... Nerad bych ale střelil úplně vedle.)
« Poslední změna: 05 Ledna 2015, 20:19:45 od juanpervers »
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil

Zdravím
u Vás jsou nějací aktivní já mam parkovaní na chodníku z července a zatím probhlo jen nabonzovaní řidiče při první výzvě a od té doby klid... Kde jste četl že se už vypořadali s tím že musí dokazovat,že je to chodník??
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil

u nás před barákem mlátijou kšírama klidně ze soboty na nedělu ve dvě ráno a ještě se u toho na plnou hubus městapákem chechtají, jak jim jdou kšefty a které ulice ještě odtáhnou, než si zaplní parkoviště! Hovada sprostý…
IP zaznamenána

juanpervers

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

Foxik - Aktivita mě taky nepříjemně překvapila... A nečetl jsem o chodníku, ale právě o "naivitě odvolání postaveném na materiálním aspektu" - nevzpomenu si, který z pánů matadorů to psal, nicméně v případě zájmu dohledám. Chodník/nechodník beru jako poslední berličku, jen si vůbec netroufám odhadovat šanci na úspěch. Z lidského pohledu to vychází celkem jednoznačně pro mě (nepoužitelnost chodníku, nikdo nebyl omezen apod.) a dalších XY pokutovaných, ale z pohledu úředního šimla nevím nevím.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil

to že za to spousta lidí dostala pokutu nic neznamená... podle toho co všechno jsem četl tady na foru tak se nebojím, že tam nasekají spoustu chyb, díky kterým jim to kraj schodí... Já mam jednu oproti Vám jednu výhodu a to materiální aspekt, protože podle normy má mít chodník minimálně 1,5m což já mužu tvrdit že jsem tam měl ať mě dokaží že to je 1,5 a ne 1,3m....

Když ale vezmu v úvahu, že čekáte více takových dopisů tak bych se tvrdě bránil a potom by mohla být šance, že až uvidí úředník vaše jméno tak založí složku dolů a bude to vyřízeno....
IP zaznamenána

juanpervers

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

Foxik - V tomhle si rozumíme a díky za tipy, ale to už se bavíme přímo o řešení přestupku, tudíž jsme přeskočili krok, který mě čeká teď. Laborovat se šířkou chodníku, katastrální mapou a materiálním aspektem vůbec můžu potom, ale raději bych se do té fáze ani nedostal :)

Aktuální otázka je: jak to navléknout na nějakého jiného řidiče?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Více pokutiček nabízí v případě SPRDELu možnost úřad donutit vést společné řízení o SPRDELech, to je málo prozkoumané tak tam budou mít větší možnost dělat chyby. Jenže budou na to mít 4 roky.

A nová taktika (nebo spíš evoluce těch stávajících) s pracovním názvem ping pong  :)
Players: Provozovatel a vhodný kamarád
Goal: Přehodit to na přestupek a pokud možno vyčerpat co největší část prekluzní lhůty ještě než ho začnou řešit
Gameplay:
Odpustkovou výzvu ignorovat.
Jako další krok by úřad měl požádat provozovatele o podání vysvětlení. Když to neudělá a rovnou zahájí SPRDEL tak jim to rozstřelit na tom že to neudělali.
Provozovatel podá vysvětlení a napráská svého kamaráda.
Kamarád zkusí to řízení dotáhnout co nejdál s aktivním přístupem k délce řízení a pak to zazdí tím že to on neudělal.
Úřad to nejspíš bude chtít odložit už po odporu a tomu se pokusíme zabránit vhodným odůvodněním odporu.
Nejlépe kdyby mohl přijít i na ústní jednání a vyžádat si spis a lhůtu na jeho prostudování.
Bonus level pro hardcore kamaráda by byl nechat proti sobě vydat rozhodnutí a rozstřelit ho až v odvolání.
Cíl je se po co nejdelší době dopracovat k rozhodnutí o odložení přestupku protože kamarádovi nebylo spáchání prokázáno.
Nastane čas přehodit míček na provozovatele  :)
Provozovatel pošle na úřad dopis že se v původním udání spletl a že ten den vlastně řídil on sám.. napráská sám sebe.
A pokusí se to dotáhnout do prekluze přestupku.

Vytíženější úřady by neměly mít šanci.. v Praze by to možná skončilo ještě než by dořešili toho kamaráda.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil

Cíl je se po co nejdelší době dopracovat k rozhodnutí o odložení přestupku protože kamarádovi nebylo spáchání prokázáno.

Přesněji je to rozhodnutí o zastavení řízení o přestupku, protože kamarádovi nebylo spáchání prokázáno, což by vedlo ke splnění podmínek pro projednání sprdele. Tomu bych se snažil odvoláním zabránit.

Osobně bych cíl viděl tak, aby bylo řízení zastaveno protože se přestupek nestal nebo není přestupkem; nebo skutek nespáchal obviněný z přestupku; nebo odpovědnost za přestupek zanikla, tak aby se jim znemožnilo naplnit podmínku pro projednání sprdele. Po takovém zastavení už nemůže znovu zastavovat, tak aby si splnil podmínky pro projednání sprdele podle odst. 4.

V odst. 4 je: Obecní úřad obce s rozšířenou působností správní delikt podle odstavce 1 projedná, pouze pokud učinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku a

    a)   nezahájil řízení o přestupku a věc odložil, protože nezjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě, nebo
    b)   řízení o přestupku zastavil, protože obviněnému z přestupku nebylo spáchání skutku prokázáno.

a) padá, protože řízení bylo zahájeno a zjistil skutečnosti ....
b) je třeba znemožnit, pak by došlo k patové situaci, protože by nemohl sprdel projednat. Jiné možnosti naštěstí zákon nenabízí. Ještě to bude nějakou dobu trvat, než se to ověří v praxi.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Mršťa:
Jenže nevěřím že by se úřad jen tak vzdal pokutičky a uznal že to nebyl přestupek.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil

Mršťa:
Jenže nevěřím že by se úřad jen tak vzdal pokutičky a uznal že to nebyl přestupek.

Tak jasně to se dá předpokládat, ale to nám tolik nevadí. Můsíme se dostat do prekluze jako u běžných přestupků, pak jim nezbyde, než řízení zastavit kvůli zániku odpovědnosti, nikoliv že mu nebyl prokázán, a tím si znemožní pokračovat sprdelem. Musíme jít štěstíčku trochu naproti :)
Ale jak psal jkraus, taky se obávám toho, že budou bez mrknutí oka ohýbat zákon, aby se mohly pokladničky dále plnit.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Můsíme se dostat do prekluze jako u běžných přestupků, pak jim nezbyde, než řízení zastavit kvůli zániku odpovědnosti, nikoliv že mu nebyl prokázán, a tím si znemožní pokračovat sprdelem. Musíme jít štěstíčku trochu naproti :)

A v tom právě spočívá mnou popsaná taktika  :)
Přehodit to na přestupek a dosáhnout prekluze.

Ale jak psal jkraus, taky se obávám toho, že budou bez mrknutí oka ohýbat zákon, aby se mohly pokladničky dále plnit.

Jop. Ale na to jsem v tom postupu myslel  :) a jsou i protitahy když se to úřad někde pokusí nabourat. Nechtěl jsem do detailu rozebírat všechny scénáře a psát úřadům návody jaká bude reakce na kterou situaci.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil

Nechtěl jsem do detailu rozebírat všechny scénáře a psát úřadům návody jaká bude reakce na kterou situaci.

Já nepochybuji o tom, že to tu mají načtené a znají zdejší postupy. Jenomže jim je to k ničemu. Sice budou vědět, která bije, ale díky současné legislativě se nedokážou účinně bránit. Oni se nemohou odchýlit od standardních postupů ve správním řízení a budou muset naše postupy cedit mezi zuby. Na druhou stranu to může být ku prospěchu poučených osob, protože orgán ihned zjistí, že před sebou nemá platící ovečku a bude se věnovat lehčí práci :) Je fakt, že se najdou i srdcaři formátu Jordánek, Chomát apod., ale ti se umí zlikvidovat sami :)
IP zaznamenána