30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)  (Přečteno 30314 krát)

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #30 kdy: 09 Dubna 2015, 23:09:20 »

To s bezodkladnosti na me zkusili z Prahy jednou :)
Pan dostal elaborat, kde jsem mu vylicil, ze jsem v mezidobi od spachani prestupku do podani namitky podjatosti venoval mnoho usili samostudiu ** problematiky spravniho rizeni a souvisejicich zakonnych predpisu........ a ze jsem namitku podjatosti uplatnil bezodkladne, tedy hned jak jsem pochopil ze jsou podjati.
Aby se nenudil, tak jsem namitku rozsiril i o nej a o vsechny jmena uredniku ve spise zminena.
A aby to bylo nabeton, tak jsem mu oznamil ,ze jeho dopis povazuju za akt pravni nicoty, pac se mi misto usneseni o namitce pokusil podstrcit jen dopis kde mi psal ze namitka neplati ......

Uz je dva mesice klid, bud ho trefil slak, nebo pise nejaky uzasny elaborat.
S podjatosti je veselo, prozatim jsme si jeste ani nevyjasnili kdo je podjaty a kdo ne a pulrok je pryc.
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

Myyo

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #31 kdy: 12 Června 2015, 19:33:55 »

Tak že prý VINEN, nejsou pochyby a rozhodnutí. Zajedu se mrknout na spis, jestli tam neco nepribylo (pochybuju), zanominizuju rozhodnuti a hodim to sem.

Zajimalo by me, jak z radarove fotky vypocitat uhel mereni tim arc tan vzoreckem, kdyz je to tak nekvalitni fotka + auto tam neni cely. Resp. jakou cast vozu na to pouzit. Napada me leda tak pravy zadni kolo...
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #32 kdy: 12 Června 2015, 20:25:21 »

Zkusil jsem napsat nějaký pochopitelný postup. Výpočet byl zkoušen v Google Tabulky. Skutečné velikosti na autě jsem si vymyslel.
IP zaznamenána

Myyo

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #33 kdy: 17 Června 2015, 16:03:47 »

Do spisu nahlednuto - dokument typu "zapis z jednani" neni. V podstate jediny, co tam pribylo, jsou pozvanky, omluvenka apod. Rozhodnuti rika, ze omluvenka neuznana (prej tam neni dostatek infa, ikdyz je to papir od doktora...), prestupek je zdokumentovan dostatecne => rozhodnuti, takze do konce tydne musim zblastlit odvolani.

IP zaznamenána

Myyo

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #34 kdy: 27 Června 2015, 01:45:19 »

Kdesi na webu byly docela dobrý poznámky k odvolání / rozporování - něco na způsob, že je vhodný pokrýt 3 pilíře / nohy:

1. Materiální aspekt
2. Procesní pochybení
3. Ještě jeden, kterej si nemůžu vzpomenout ani najít

Máte někdo odkaz?

Samozřejmě je možný do odvolání naprat všechno, co člověka napadne, ale napsat to strukturovaně podle těchto hledisek, který tam správní či odvolací orgán hledá, nebude na škodu.  :)
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #35 kdy: 27 Června 2015, 10:06:52 »

máš kopii spisu? pokud ano, bude snadné rozstřelit absenci protokolu, resp. zápisu z jednání v nepřítomnosti = absence dokazovaní = nemohl rozhodnout, v Praze se mi stalo to samé, viz http://30kmh.cz/index.php?topic=1604.0
IP zaznamenána

Myyo

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #36 kdy: 28 Června 2015, 16:09:29 »

Na spis jsem se byl dívat - nepřibylo nic kromě omluvenek a zvacích dopisů, takže jsem ani nic nekopíroval. Ani záznam o projednání v nepřítomnosti, žádná výzva k seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí, takže zatím nebyla ani podjatost...

Má smysl ten spis okopírovat a dát jako přílohu do odvolání?
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #37 kdy: 28 Června 2015, 21:36:22 »

Ne, stačí součásti vyjmenovat a akcentovat chyby. Mají tam soupis součástí? Taky je dobré mít někde zaznamenáno, že v době nahlédnutí do spisu byl tento ve stavu v rozporu se zákonem (třeba při nahlédnutí do spisu do protokolu zapsat: seznámil jsem se se spisem, který obsahoval...), to pro případ, že by to chtěli doplnit ex post, což rovněž není neobvyklé
IP zaznamenána

Myyo

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #38 kdy: 16 Července 2015, 10:49:47 »

Tak blanketní odvolání funguje. Akorát bych příště zkusil navrhnout svou lhůtu (např. 15 dní).

Dotaz: Dejme tomu, že jsem na Na Výzvě k vyzvednutí měl datum nejpozdějšího vyzvednutí 10.7. Dopis ale hodili do schránky už 9.7. Kterej den se pak bere jako den přebrání? Že bych příště šel na poštu přebrat zásilku v ten poslední den, kterou by tam ale už neměli, nechal si vystavit potvrzení, že zásilka není a nebylo by doručeno?
« Poslední změna: 16 Července 2015, 21:11:35 od Myyo »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #39 kdy: 20 Července 2015, 15:03:36 »

Mám pocit, že je jedno, zda si to vyzvednete poslední den lhůty, nebo Vám to hodí do schránky, doručeno mají po deseti dnech a do schránky to hází až jedenáctý.
IP zaznamenána

Myyo

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #40 kdy: 24 Září 2015, 12:24:23 »

At jsem podal doplneni odvolani jakkoliv, museli by mi poslat aspon nejakou odpoved a zatim nic. Prekluze je za min jak 2 mesice. Doposud jsem nepodaval namitku podjatosti. Otazka je, jestli / kdy ji podavat a na koho (jsem v odvolani v Praze, takze na MD?)
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #41 kdy: 25 Září 2015, 07:24:36 »

Po odvolání Vám ve většině případů už nic nenapíšou, automaticky to předávají nadřízenému orgánu.
IP zaznamenána

Myyo

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Praha - magistrála - rychlost (do 20 khm)
« Odpověď #42 kdy: 06 Března 2016, 15:06:30 »

Doted se nikdo neozval / nic jsem nedostal, takze asi win pres prekluzi. Chtel bych to ale radsi na napire. at to mam cerny na bilym, a nedostanu po trech letech exekuci, protoze rozhodnuti / pokuta byly "doruceny" fikci pres nejakej poděl. Jde to pres magistrat nebo nadrizene ministerstvo?

Jinak prdel, ze na danym useku je tedka 80ka, takze roky tam byly statisice ridicu po x let omezovany zbytecne.
IP zaznamenána