30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] expert Přelouč  (Přečteno 8886 krát)

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
[?] expert Přelouč
« kdy: 03 Února 2015, 13:52:57 »

tak tu mám případ dalšího pyrátění, tentokrát na přeloučsku

stručný průběh:
-4.7.2014 změřeno PČR 60kmph v obci na kilometrovém rovném úseku prostém jakéhokoliv provozu či chodců...klasika
-odmítnutí přestupku, blabla do správního
-pořízen audiozáznam rozhovoru s policistou, kde tento uvádí, že jsem nejel nebezpečně a nikoho jsem neohrozil, nicméně si nedělám iluze v tom, že by to pro správní orgán bylo překážkou v nalezení naplnění materiálního aspektu přestupku protože proto, jak je v pardubickém kraji zvykem
-23.10.2014 doručeno předvolání k ústnímu jednání na 5.11.2014
-29.10.2014 omluva z jednání mailem, ex post doloženo lékařskou zprávou
-31.10.2014 poslal orgán e-mail (!) v odpovědi na mou omluvu s tím, že nařizuje nový termín jednání na 4.12.2014
-čekám, až přijde předvolání v souladu se SŘ....nic
-2.2.2015 doručení oznámení možnosti seznámit se s podklady pro vydání rozhodnutí na 19.2.2015 :)
-o spis mám zažádáno

zvažuju dva různé postupy:

1) klasický
-seznámit se s podklady (ať osobně nebo zaslaným spisem), vyžádat lhůtu, doplnit vyjádření, čekat na rozhodnutí, v mezičase námitka podjatosti

2) hardcore
-vysrat se na něj, nic nedělat a nechat rozhodnout a spoléhat na shození v odvolačce kvůli už teď zřejmým procesním pochybením + eventuálně dalším, které vytvoří a pak začít z bodu nula s téměř 100% jistotou prekluze

Bod 2 je z hlediska přístupu k délce řízení samozřejmě lepší, jen tam vidím jisté, byť malé riziko v zamítnutí odvolání tím überhovadem na kraji, se kterým již mám nemilé zkušenosti

co myslíte?


IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:expert Přelouč
« Odpověď #1 kdy: 03 Února 2015, 14:08:09 »

Volil bych postup 2) s malým vylepšením, na toho 19.2. bych jim adresoval podjatost, tím se získá trochu času. Hlavně se u toho řada orgánů dopouští chyb, které pomohou při odvolání. Pardubický kraj se s tím opravdu moc nese.. a je schopen potvrdit naprostý zhovadilosti do dvou až tří měsíců, takže každý den navíc je good.
IP zaznamenána

bartholomeo

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:expert Přelouč
« Odpověď #2 kdy: 03 Února 2015, 14:13:03 »

OK, Přelouč už jsem řešil (totálně zpackané měření ze strany MP). Jestli můžu poprosit o jméno úředníka do SZ, pak můžu navrhnout další postup.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:expert Přelouč
« Odpověď #3 kdy: 03 Února 2015, 14:13:33 »

vidím to podobně. s tou podjatostí jsem váhal, zda ji nenechat na 2. kolo po vrácení, protože by tam pak byla podstatně jednodušší argumentace i když ono je asi jedno, jak je podjatost argumentována, protože ji stejně na 99% zamítnou. taky je tu risk, že se začne skrze podjatost mstít a protahovat poskytutí spisu, což by se mi nehodilo, ale uvidím podle toho, jestli ho do té doby navalí a pak se rozhodnu
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:expert Přelouč
« Odpověď #4 kdy: 03 Února 2015, 15:45:29 »

Také to vidím na bod 2 + námitku podjatosti rovnou. U odvolačky samozřejmě procesně vadné předvolání k ústnímu jednání nemůže obstát, navíc KÚ Vysočina nepatří mezi ty, co mají tendenci podržet i totální prasárny.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:expert Přelouč
« Odpověď #5 kdy: 03 Února 2015, 16:11:21 »

Také to vidím na bod 2 + námitku podjatosti rovnou. U odvolačky samozřejmě procesně vadné předvolání k ústnímu jednání nemůže obstát, navíc KÚ Vysočina nepatří mezi ty, co mají tendenci podržet i totální prasárny.

bohužel se jedná o KÚ Pardubice
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:expert Přelouč
« Odpověď #6 kdy: 04 Února 2015, 13:53:36 »

Citace
KÚ Vysočina nepatří mezi ty, co mají tendenci podržet i totální prasárny.

Jen mimochodem: s KÚ Vysočina mám naprosto opačnou zkušenost, potažmo dvě:
1) Odvolání s asi deseti (!) celkem jednoznačnými argumenty, sestřeleno až u NS na základě formálního pochybení - výroková část rozhodnutí neobsahovala místo spáchání přestupku. Tohle by přes rozumně se chovající krajský úřad podle mého názoru v žádném případě projít nemělo.
2) Odvolání vůči rozhodnutí, u kterého jsem musel úřednici při správním řízení asi deset minut přesvědčovat, aby vůbec vydala rozhodnutí o vině - argumentace jí přišla příliš neprůstřelná. Šlo o měření PolCamem, při němž se řidič policejního vozidla dopustil porušení zákona, což přiznal do protokolu - a aby toho nebylo dost, policista-měřič to výpovědí do protokolu bez uzardění potvrdil. Zamítnutím odvolání mne ovšem KÚ Vysočina posunul ke splnění mého životního snu, jímž je dostat PolCam k soudu, prokázat nezákonnost tohoto typu měření a dostat Passaty s PolCamem pryč ze silnic a dálníc, kde patří mezi nejnebezpečnější elementy vůbec - žaloba momentálně leží na krajském soudu.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:expert Přelouč
« Odpověď #7 kdy: 17 Února 2015, 14:40:09 »

další vývoj:

úřad bez keců poslal kopii spisu mailem po 12 dnech od doručení žádosti 2 dny před možností seznámit se s podklady  :o když vidím, jaký vofuky dělají ouřadové jinde, jsem z toho v šoku :)

vzorně vedený spis, dokonce si na ústní jednání pozval policajta, kterého vyslechl...

škoda, že ta práce přijde vniveč :)
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:expert Přelouč
« Odpověď #8 kdy: 17 Února 2015, 14:51:43 »

vzorně vedený spis, dokonce si na ústní jednání pozval policajta, kterého vyslechl...

Takze jste se az ze spisu dodatecne dozvedel, ze doslo k vyslechu svedku? Moc pekne :) Jeste byste ho mohl nahodou pri tom vyslechu nejak rozptylovat a co oni pak s tim :)
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:expert Přelouč
« Odpověď #9 kdy: 17 Února 2015, 14:53:51 »

tak on ho předvolal na náhradní termín ústního jednání, ale to tak nějak pozapomněl nařídit :)
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:expert Přelouč
« Odpověď #10 kdy: 17 Února 2015, 15:52:34 »

Se sešli jednoho krásného dne v kuchyňce u kávovaru, tak to probrali no :)
IP zaznamenána