30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Náhrada nákladů řízení pro obviněného  (Přečteno 4802 krát)

thud

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Náhrada nákladů řízení pro obviněného
« kdy: 08 Února 2015, 01:25:27 »

Ahoj spolubojovníci,
mám jeden WIN případ (pro tento web ne až tak moc zajímavý - nesprávné umístění dopravního značení, ale v případě zájmu dodám) a docela rád bych si nechal zaplatit náklady, které mi vznikly s tím, že si mě předvolali (600km, 10h v pytli, půjčené auto). Správní řád mluví o náhradě nákladů řízení směrem obviněný->správní orgán, ale o opačném směru cudně mlčí (resp. mluví o tom, že pokud není zákonem stanoveno jinak, jdou náklady na triko účastníků řízení - 500/2004 §79). Řešil někdo z vás už něco podobného? jakým směrem se ubírat? Asi jsem ochoten to hnát přes soudy hodně vysoko, ale nevím  jakou strategii zvolit.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada nákladů řízení pro obviněného
« Odpověď #1 kdy: 08 Února 2015, 22:32:48 »

Je tady o tom celé vlákno, problém je že zmeškáte lhůtu pro uplatnění - dokud jste sprostý obviněný, tak nemáte nárok a po zproštění je už po lhůtě 8 dnů

viz   Procesní záležitosti >  Rozsudky NSS a ÚS >  Ve správním řízení nejste povinni se na výzvu úřadu dostavit - I. ÚS 1849/08   

a dále v textu 

http://30kmh.cz/index.php?topic=302.0

IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada nákladů řízení pro obviněného
« Odpověď #2 kdy: 09 Února 2015, 08:35:56 »

Me by zajimal I samotny prestupek. Muzete poskytniut detail?
IP zaznamenána

thud

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Náhrada nákladů řízení pro obviněného
« Odpověď #3 kdy: 11 Února 2015, 14:42:26 »

Ad lhůta 8 dnů: tušil jsem to, v zákoně je to napsáno tak, jako kdyby se to sprostého obviněného moc netýkalo, ale něco mi říkalo, že to tak bude. No nic, budu vymáhat po viníkovi "situace".
Ad popis: ve stručnosti jsem měl nehodu na silnici pokryté bahnem z pole (kterou lze považovat za nesjízdnou) a družstevníci měli místo řepné kampaně označené nějakýma značkama tuším z roku 1920 (nebo i staršíma, kde tvůrce již myslel nejen na koňské povozy, ale byl i vizionář) umístěnýma na posvařovaných trubkách. Taková perlička: když mi přišel příkaz o úhradě, tak v odůvodnění paní referentka normálně lhala. Přemýšlím o stížnosti, ale vzhledem k tomu, že ji bude vyřizovat nějakej její kamarád, asi to nemá cenu.
Můžu poskytnout komplet dokumentaci v případě zájmu.
IP zaznamenána