30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 1,12 - 0,81 - 0,71 + odběr  (Přečteno 20052 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:1,12 - 0,81 - 0,71 + odběr
« Odpověď #15 kdy: 01 Dubna 2015, 00:48:14 »

Můj osobní názor je, že pití kapek by mělo být zmíněno bez rozvádění nějakých podrobností, alkohol tam beztak bude. Jenom kvůli tomu, že později už by to mělo nižší věrohodnost. Asi ještě lepší jsou běžné švédské kapky http://www.lekarna7.cz/pro-seniory/pripravky-z-lecivych-rostlin-a-bylin.html?order=1-1&pid=27428 , obsahují 36% alkoholu, takže v alkoholmetru si lze namodelovat množství odpovídající množství destilátu pro podobný výsledek (měli by stačit cca 2 velké panáky těsně před jízdou).

Mno ještě ovšem musíte soud přesvědčit o tom, že jste nevěděl, že v nich je alkohol...což asi nebude jednoduché....
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:1,12 - 0,81 - 0,71 + odběr
« Odpověď #16 kdy: 01 Dubna 2015, 15:35:41 »

Zaručená a rychlá (resp. nejrychlejší možná) cesta k návratu řidičáku zní: co nejméně protahovat řízení, dosáhnout co nejrychlejšího udělení trestu a ten akceptovat.

Účinně argumentovat při nějakých 0,5 promile samozřejmě lze, ale to není cesta vedoucí k rychlému návratu řidičáku. Pokud se totiž odvoláme, tak na kraji to poleží několik měsíců (2-3 minimálně) a i kdyby to kraj zrušil, tak to vrátí na prvoinstanční orgán k novému projednání. A tam bude nejspíš sedět zmrd, který to už neprojedná, ale do prekluze to hodí na dno hromady, protože to znamená, že budete rok bez řidičáku, tedy z jeho pohledu budete potrestán i bez vydání rozhodnutí (a ještě se elegantně pomstí za to, že jste vůbec měl drzost se odvolat). A i kdyby vydal rozhodnutí, tak opět s odstupem, opět to pak poleží na kraji a ten to opět může zrušit a vrátit k novému projednání, nebo v horším případě potvrdit.

Čili za situace, kdy už ten řidičák nemáte a prioritou je jeho vrácení, nemá smysl řešit taktiku úspěšné obhajoby. To by naopak mělo smysl za situace, kdy by Vám absence řidičáku byla jedno a prioritou bylo nedostat pokutu a body.

Jak jsem napsal, kolik Vám budou chtít nasolit záleží na promile v krvi. Moc manévrovacího prostoru tam stejně nemají, dává se obvykle 6-9 měsíců. Plnou palbu nebo trest při horní hranici by mohli dát jen v případě, že by tam byly nějaké přitěžující okolnosti (např. recidiva), což asi nejsou.

Kecy fízlů nebo co uvedli do úředního záznamu bude víceméně vedlejší, pokud by proběhlo jedno ústní jednání, kde se přiznáte, tak je nikdo řešit nebude.

Připomínám to znova a znova stále dokola: pokud mě zastaví fízlové a mám sebemenší stín podezření, že bych mohl cokoliv nadýchat, klíčem je věta "zapomněl jsem řidičský průkaz". Pokud pak nenadýcháte nic, lze ho zpětně "najít". Pokud nadýcháte, dá se s tím pořád relativně slušně pracovat.
« Poslední změna: 01 Dubna 2015, 15:47:23 od jkraus222 »
IP zaznamenána

Sandro

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:1,12 - 0,81 - 0,71 + odběr
« Odpověď #17 kdy: 01 Dubna 2015, 20:26:31 »

Děkuji za rozebrání situace.
Dnes mi kolega říkal, že dokud rozhodnutí nenabyde právní moci, tak můžu normálně jezdit a riskuji jen pokutu za to, že nemám u sebe řidičák, bez ohledu na to, že mi ho zabavili.

Toto není pravda ne? Riskoval bych zákaz řízení na dalších 6-12 měsíců, 7 bodů a další pokutu, je to tak?

Zatím mi z toho nejlépe vychází se na tom podání vysvětlení přiznat, že je možné, že jsem řídil pod vlivem a prostě spolupracovat.
Ale je mi to silně proti srsti, mám s přiznáním nějaký morální problém nebo co, zjištuju...

Každopádně mě neskutečně štve, že by z toho šlo tak lehce ven a stačilo si "zapomenout" řidičák....

Otázka pod čarou: teoreticky, kdyby krev ukázala nulu, stejně by se to vleklo výrazně delší dobu než 3 měsíce nebo by to měnilo situaci?
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:1,12 - 0,81 - 0,71 + odběr
« Odpověď #18 kdy: 01 Dubna 2015, 20:35:46 »

Řídit nesmíš.

Počkej na výsledky krve a pak se uvidí. Volej jim každej den, jestli už je maj. Klidně 2x denně.
IP zaznamenána

Sandro

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:1,12 - 0,81 - 0,71 + odběr
« Odpověď #20 kdy: 01 Dubna 2015, 22:31:58 »

V rámci mezí rozumím, o co v postovaném odkazu jde, ale neumím si to přetavit do plánovaného postupu z mé strany.

Pokud tedy budu chtít zasáhnout do řízení o zadržení řidičského průkazu s argumentem, že dechová zkouška je vzhledem k výraznému rozdílu hodnot směrem dolů irelevantní a neprůkazná, tím pádem by mi měl být ŘP vrácen do doby vydání rozhodnutí o spáchání přestupku, jak postupovat?

Jde mi prostě o to, jakýmkoliv způsobem jim vyrvat z pařátů ŘP, momentálně na mě přece nemají nic průkazného, s ŘP v ruce by to už mělo jít lehce uhrát....
Co 5-ti denní lhůta pro doručení oznámení o zahájení řzení? Našel jsem tady informace, že pokud to nestihnou, tak by měli ŘP vrátit, ale taky jsem tady četl, že to nefunguje a nikdy nefungovalo...
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:1,12 - 0,81 - 0,71 + odběr
« Odpověď #21 kdy: 02 Dubna 2015, 20:01:17 »

při uznání viny je třeba ještě počítat s povinnm psycho-vyšetřením
to je taky nějaká koruna
a skutečnost že je ŘP zadržen si ověří libovolná kontrola pohledem do databáze ( resp. dotazem u operačního )
takže řízení v danou chvíli nedoporučuji
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:1,12 - 0,81 - 0,71 + odběr
« Odpověď #22 kdy: 03 Dubna 2015, 11:05:36 »

Řídit nyní bez ŘP nelze, resp. lze, ale v případě silniční kontroly, nehody apod. se průsery kumulují.

Kdyby krev ukázala nulu, vůbec by neměli zahájit přestupkové řízení a řidičák by měli bezodkladně vrátit. Jak rychle to jde, záleží, komu se to dostane do ruky. Ale to se v tomto případě nestane.

Jak je správně uvedeno v tom článku na epravo-cz, pětidenní lhůta pro zahájení řízení o zadržení řidičského průkazu do doby pravomocného rozhodnutí o přestupku nebo o trestném činu je pouze pořádková, což znamená, že pokud ji úřad nedodrží, nic z toho nevyplývá. Běžně na to z vysoka serou, že by lhůtu dodrželi, to je spíš výjimka. Lze na to jít i přes žádost o odstranění nečinnosti atd., smysl to má v případě, kdy Vám jde o každý den a chcete udělat vše pro urychlení (za situace přiznám se, zaplatím, akceptuji trest a po polovině požádám o vrácení - v opačném případě samozřejmě jakékoliv urychlování věci smysl nemá).
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:1,12 - 0,81 - 0,71 + odběr
« Odpověď #23 kdy: 15 Dubna 2015, 23:36:52 »

....Připomínám to znova a znova stále dokola: pokud mě zastaví fízlové a mám sebemenší stín podezření, že bych mohl cokoliv nadýchat, klíčem je věta "zapomněl jsem řidičský průkaz". Pokud pak nenadýcháte nic, lze ho zpětně "najít". Pokud nadýcháte, dá se s tím pořád relativně slušně pracovat.
Protože jsem zapomnětlivý a roztržitý a stále měním auta, tašky a šaty, semtam ztratím nebo si nechám ukrást, tak jsem si pro jistotu udělal na scaneru barevné kopie občanky a řidičáku, natiskl přes to světle "SPECIMEN" a zatavil ve foliovačce.
A to mám stále v autě v palubní desce a tím jsem připraven prokázat totožnost. Beztak si ji ověřují.
Mám krátce , takže zatím bohužel nebyla příležitost použít.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:1,12 - 0,81 - 0,71 + odběr
« Odpověď #24 kdy: 16 Dubna 2015, 01:49:35 »

Zbytečná věc. Prokázat totožnost jde i OP a ten ti zabavit nemůžou.
IP zaznamenána