30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Čištění ulic - poplatek za odtah (praha)  (Přečteno 6639 krát)

poiuz

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Čištění ulic - poplatek za odtah (praha)
« kdy: 09 Května 2015, 14:04:12 »

Zdravím.
Před pár dny jsem za stěračem našel lísteček od městapa, konkrétně vyrozumění o oznámení podezření ze spáchání přestupku podle paragrafu 125c odst. 1 písm. k. Vedle něj byl ale ještě jeden a to "Technický úkon - Oznámení majiteli vozidla RZ xxxxxxx", na kterém mi bylo sděleno, že mé vozidlo bylo odtaženo Správou služeb hl. m. Prahy z důvodu komplexního čištění ulice a po jejím vyčištění bylo vráceno na původní místo a že mi za toto bude v nejbližší době zaslán účet. Nicméně ze stavu vozovky pod autem (a jeho umístění přesně na původním místě) soudím, že k žádném odtahu nedošlo a pokud ano, tak nedošlo k čištění silnice pod vozem (špinavou zaprášenou vozovku u chodníku a čistou střední část mám nafocenou).
Tedy, lze se nějak bránit proti výzvě k uhrazení technického úkonu? Vyhnije tento požadavek někdy, nebo na mne přijde exekutor, pokud nezaplatím (a pokud výzva nedorazí, mohu věc považovat za uzavřenou)?
A pokud jde o pokutu, daly by se fotografie dokládající nevyčištění silnice pod vozem použít jako argument pro nenaplnění materiálního aspektu přestupku, případně k odmítnutí uhrazení odtahu? Pokud se vykroutím z přestupku, padá tím i odtah?
V tuto chvíli na mne čeká dopis z dopravně přestupního oddělení, ale k pokusu o doručení došlo v den čištění, tedy jde možná o něco jiného, ale to nevím, protože čekám na poslední den lhůty.
Jak mám postupovat, abych si mezi dvěma spory nějak neuškodil?
« Poslední změna: 09 Května 2015, 14:07:37 od poiuz »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Čištění ulic - poplatek za odtah (praha)
« Odpověď #1 kdy: 10 Května 2015, 01:03:02 »

Technický úkon není stejný jako nucený odtah. Jedná se o naložení na odtahový vůz popojetí pár metrů a po vyčištění komunikace vrácení na místo.
http://www.praha7.cz/13086_Ceny-za-nucene-odtahy-osobnich-automobilu
Netuším, jak to mají zdokumentované, ale pokud budete tvrdit a dokládat, že k čištění nedošlo, tak by měli být schopni nějakou fotodokumentací dokázat, že si auto vypůjčili. Utěch Vašich fotek bude možná problém prokázat čas dokumentace, to by jste taky mohl pod auto strčit třeba pěkné psí hovno, posunout datum na videokameře a natočit jak odjíždíte a ejhle ..hovno na vyčištěné komunikaci.

IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Čištění ulic - poplatek za odtah (praha)
« Odpověď #2 kdy: 10 Května 2015, 01:42:18 »

Já bych nepřeceňoval správní orgán. Však když bude mít vyfocené, že je všude čisto, jenom pod autem je nevyčištěný obdélník, tak asi těžko to bude fejk. Představa jak to někdo takhle aranžuje kvůli pokutě je fakt vtipná :D
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Čištění ulic - poplatek za odtah (praha)
« Odpověď #3 kdy: 10 Května 2015, 18:24:07 »

......Představa jak to někdo takhle aranžuje kvůli pokutě je fakt vtipná :D
Víte prd o skutečných kverulantech. Já jsem jenom čajíček co má tyhle nápady.
IP zaznamenána

poiuz

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Čištění ulic - poplatek za odtah (praha)
« Odpověď #4 kdy: 10 Května 2015, 20:32:43 »

Technický úkon je na kartičce popsán, tedy vím, že spočívá pouze v nadzdvihnutí auta. Doufám ale, že se neobtěžovali odtah provést, protože pod auty stejně nečistili a pouze rozdali kartičky, tedy fotodokumentace neexistuje. Pokud ano, budu se asi snažit rozporovat důvod uvedený na oznámení. Přece nebudu platit správě za bezúčelné žonglování s mým autem  >:(
To, že datum pořízení fotografie lze zpochybnit by snad měl být problém magistrátu, pochybnost snad jde k jejich tíži a já mohu případně doložit jak znečištěnost silnice, tak datum pořízení fotografií v den úkonu i písemným svědectvím třetí osoby.
Jinak je ale postup stejný? Tedy zdržovat a přestupek nechat vyhnít? A musí správa s naúčtováním odtahu počkat na rozhodnutí ve věci přestupku?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Čištění ulic - poplatek za odtah (praha)
« Odpověď #5 kdy: 11 Května 2015, 00:19:56 »

Přestupek řešen být nemusí, to je na libovůli orgánů. Správa komunikací dá požadavek a městapo tomu dá právní rámec. Něco podobného je tu již vícekrát (vpravo nahoře je hledací okenko), např. tady
http://30kmh.cz/index.php?topic=1231.msg8954;topicseen#msg8954
IP zaznamenána