30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odvolání- nezaslání spisu z důvodu speciality správního řádu proti InfZ  (Přečteno 50903 krát)

Ymmies

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

Dneska mi "hh" poslal šablonu možného odvolání a s jeho svolením jí dávám sem jako inspiraci. I když říkal, že to psal v rychlosti, myslím, že je to napsáno velice pěkně. Pokud budete ze šablony vycházet, prosím alespoň o přeformulování/vynechání/přidání některých věcí, aby jim nepřišlo x stejných odvolání. Dalo by se to spojit s tou šablonou co je už zde na fóru, nebo přidat toho Pecinu. Pokud s tím napsáním někdo bude potřebovat pomoct, napište mi. Budu se snažit to dát s vámi nějak dohromady.

Díky.
« Poslední změna: 20 Října 2015, 08:54:55 od mila6032 »
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Re:Hledám dobrovolníky na žádost o spis
« Odpověď #1 kdy: 11 Června 2015, 12:51:44 »

Mužete to prosim nahrát do Žádosti o spis? Tady to nikdo nenajde
IP zaznamenána

zwerg

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Na základě výše uvedeného

Citace
odvolani-infz-anon.rtf

jsem vytvořil body do stížnosti nebo odvolání pro případ, že úřad nechce poslat kopii správního spisu s odkazem na rozsudek NSS 7 Ans 18/2012-23 ze dne 13. 12. 2012. Je to napsáno obecně a lze to použít i v případě, že je žadatel účastník řízení.
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz

Do prvního příspěvku přidány obě šablony ve formátu *.doc

IP zaznamenána

hk

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil

Bohužel jsem tu nenašel žádné ohlasy na to, jak kdo s odvoláním dle tohoto vzoru uspěl. Proto přidám svojí zkušenost.
Podal jsem žádost dle InfZ, kde jsem žádal o zaslání kompletní spisové dokumentace do datové schránky. Žádost byla samozřejmě městským úřadem zamítnuta a proto jsem se odvolal ke krajskému úřadu. Nepoužil jsem přímo tento vzor, ale čerpal jsem z něj a své odvolání jsem opřel o judikáty v něm uvedené.

Krajský úřad shledal, že má žádost splňovala veškeré náležitosti a jasně specifikovala, že požaduji, aby byla vyřízena dle InfZ. V odůvodnění je uvedeno, že aplikace § 38 správního řádu nemá přednost před InfZ. Proto má být žádost vyřízena dle InfZ. KÚ tak zrušil zamítavé rozhodnutí a věc vrátil k opětovnému projednání.

Kdo si chce počíst, přikládám text odůvodnění.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil

Díky, použijeme…
IP zaznamenána

hk

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil

Po 21 dnech od rozhodnutí KÚ spis od MÚ opravdu dorazil.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil

Pro změnu zamítavé stanovisko z Krajského úřadu Jihomoravského kraje.
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 176
    • Zobrazit profil

Má smysl se odvolávat na zamítavé stanovisko brněnského Magistrátu k zaslání spisu nebo to nemá význam s tím, že to Kraj stejně shodí? Já jen, zda shazují všechno nebo jen něco.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil

Kraj to v tomto případě vždy podrží správnímu orgánu…
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Má smysl se odvolávat na zamítavé stanovisko brněnského Magistrátu k zaslání spisu nebo to nemá význam s tím, že to Kraj stejně shodí? Já jen, zda shazují všechno nebo jen něco.
Smysl to má vždy v případě, že váš užitek plynoucí z toho, že úřad zaměstnáte, je vyšší, než s tím spojené náklady :) Konkrétně v tomto případě se náklady limitně blíží nule (doručení zdarma v případě DS či e-podatelny, nebo za pár korun obyč. poštou) a strávený čas také nemusí být enormní. Aspoň blanketní nebo skoro-blanketní odvolání je vhodné dát.

Taky nikdy nevíte, třeba zrovna soudruh Rozkydal bude mít dovolenou a dostane to na stůl mladý stážista, který si to posoudí podle sebe, protože nebude tušit, jak příslušný úřad tuhle hru hraje. Nebo se mezitím objeví nějaký nový judikát, metodika atp. Nároky na náhradu škody se promlčí až po 3 letech, takže není od věci mít vyčerpané opravné prostředky pro případ, že by se přecijen časem ukázalo, že postup, který momentálně Brno+JMK rutinně aplikuje, nebyl tak úplně košer.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil

Pomůže těmhle průtahům žádat o necelý spis ale třeba vyjma toho co už doručili ?
IP zaznamenána

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil

Ministerstvo vnitra coby tvůrce správního řádu se k tomu postavilo takto.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil

Hlavně že ty kurvy citují že jednají "v zájmu hospodárnosti řízení" přitom podle mého selského rozumu, pokud jsem ve sporu o pokutu ve výši řádově 1000 Kč + případná taxa za Sř 1000 Kč a mám kvůli možnosti seznámit se se spisem cestovat 400km daleko (obyčejné jednosměrné jízdné II. třída za 540Kč) čili za 1000Kč jen cesta + ztracený čas,  jde o jasné zneužití práva ze strany SŘ.
K prolomení by snad moho vést jedině požádat o přeložení do místa bydliště, pak požádat o spis do DS a v případě nevyhovění to tahnout až do Štrasburku.
IP zaznamenána

lon

  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil

Můžu se zeptat, jak s tímto už někdo pochodil u JMK v letošním roce? Já mám na stole podobnou věc, kdy mi odmítli zaslat spis po cca 3 měs. od odeslání žádosti o spis do DS a už mám připravené odvolání a i stížnost a docela rád bych věděl jestli to prostě má cenu to hnát co nejdál. Díky :-)
IP zaznamenána