30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Diskuse na D-FENS (a zde)  (Přečteno 3130 krát)

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Diskuse na D-FENS (a zde)
« kdy: 12 Června 2015, 10:18:01 »

Doporučuji přečíst: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2015061101

D-FENS čtu téměř od jeho počátků, možná jsem přečetl úplně všechny články, které na tomto blogu kdy vyšly. Čítával jsem ho i několikrát týdně, protože na něm bývaly velice zajímavé diskuse vedené lidmi, kteří měli co říci. Dovolil jsem si třikrát za těch cca 15 let vložit příspěvek. Poslední tři roky čtu D-FENS většinou jen v pondělí, kdy se objevují nové články, jelikož diskuse už byly de facto dávno odstraněny a nahrazeny podivnou směsí grafomanie, hysterie a potřeby kompensace poruch sebehodnocení.

A proč na tento článek, jenž se dopravní tematiky nedotýká ani vzdáleně, upozorňuji? Naprosto shodný trend totiž pozoruji na tomto webu. Ještě před dvěma měsíci jsem dvakrát denně otevřel 30kmh.cz, pokusil se - pokud možno věcně - zareagovat na nezodpovězené dotazy a za 20 minut jsem se mohl vrátit k práci. Pokud web otevřu dnes, vyskočí na mě po 24 hodinách v "Nepřečtených tématech" takové množství "novinek", že projít je zabere bezmála hodinu.

Kolem 90 % příspěvků je zcela bez jakékoli informační hodnoty. Z roviny věcných řešení konkrétních problémů se diskuse ve většině posunuly kamsi k hospodskému filosofování a některá vlákna jsou svou úrovní bez nadsázky srovnatelná snad jen s diskusemi na Novinky.cz.

Tato skutečnost pak vyvolává multiplikační efekt: noví uživatelé se na fóru nedokážou zorientovat a vznikají nová - zcela zbytečná - témata, v nichž se opakuje již stokrát řečené, a na něž se logicky nabaluje další a další balast. Lidé, kteří chtějí něco opravdu řešit, pak píšou soukromé zprávy, protože - jak se domnívám - i pro ně přestala být stávající platforma (byť třeba jen podvědomě) relevantní pro rozumnou diskusi.

Dovolil bych si proto (všem) navrhnout nejjednodušší řešení, a to využití autocensury, ať už toto slovo zní sebeprotivněji. Věřte nebo ne, ale přemýšlel jsem, zda mám tímto příspěvkem fórum obšťastnit, ještě dobrých pár minut po jeho dokončení. A dospěl jsem k závěru, že ano, protože:
a) chytne-li se pár grafomanů za nos, kvalita fóra se opět zvedne;
b) ne-li, jeden zbytečný příspěvek navíc už to tu významně nezhorší.
IP zaznamenána