30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Příkaz - osoba zemřelá je mladší než řidič  (Přečteno 36449 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Odvolání, že teprve nabídka úřednice ukázala, že magistrátu nejde o nic jiného než o peníze a tedy jsou zaujatí. Podjatost tedy byla uplatněna bezprostředně po jejím zjištění.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil

Jeste je tam v tom usneseni bonus. Datováno k x, doruceno k x+3 s tim, ze urednicek rozhodl o nevylouceni urednice x+4, coz je datum teprve budouci. Nemel bych se nejprve odvolat pro nesrozumitelnost? Ale nevim zda spravni rad něco takoveho umoznuje. Diky za zvazeni tohoto bodu.
« Poslední změna: 25 Září 2015, 22:50:52 od dmitrijsadlo »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Tomu se říká formálně vadné rozhodnutí zakládající jeho nepřezkoumatelnost  :)
https://is.muni.cz/th/199261/pravf_b/Opravne_prostredky_ve_spravnim_rizeni_Kubinyi.txt
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil

Pánové, nemůžu zde nikde najít vzor Odvolání proti usnesení o (ne)podjatosti. Pomohli byste mi prosím linkem?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World

Nevím jestli tu vůbec nějaké je. Já posledně dával blanket a jelikož mě nikdo nevyzval k doplnění, přemejšlím jestli pak jít do žaloby. I kdyby jinej důvod nebyl, tak tímto mě nevyzvali k odstranění vady a nemohl jsem se vyjádřit v čem konkrétně spatřuju problém a vůči čemu se odvolávám :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil

Pěkný večer.

Nevyloučená úřednice vydala rozhodnutí vinen před uplynutím lhůty k podání Odvolání proti usnesení o odmítnutí podjatosti, které chci podat teprve zítra (aspekt nepřezkoumatelnosti s ohledem na nesmysly v datumech - viz výše). Predpokladam, ze mohla vydat Rozhodnuti, protoze odvolani proti usneseni o nepodjatosti nema odkladny ucinek na spravni rizeni o SPRDELi?

Potřeboval bych prosim trochu pomoct. Házím sem draft Odvolání proti Usnesení o nepodjatosti a zhruba za týden take Odvolani proti Rozhodnuti.

Otazkou je, zda se v Odvolani proti usneseni o nepodjatosti urednice zabyvat pouze aspektem neprezkoumatelnosti z duvodu nesrozumitelnosti (rozhodnuti vydano a doruceno s datem drive , nez reditel v textu rozhodl)? Nebo rovnou zahrnout nyni i hlavni problem nepodjatosti a to druhou dejovou linku, ze o nepodjatosti celeho organu vcetne vsech urednich osob rozhodla samotna zamestnankyne organu - reditelka magoratu - a nikoliv organ nadrizeny, a to vse navic pouze formou neformalniho sdeleni?
Prijde mi trochu skoda uplatnovat tento hlavni problem v odvolani o nepodjatosti, kdyz muze krasne vyniknout v samotnem Odvolani proti rozhodnuti o pokute.
Jakou strategii byste volili?

Dekuji a zdravim.

P.S. Nebo to podat blanketně? Jak by to vypadalo přesně - blanketně?
P.S.2 Vypada ze to tady ctou. Ta blbost o porovnani osob jiz v rozhodnuti neni.
« Poslední změna: 26 Září 2015, 16:20:16 od dmitrijsadlo »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World

Dejte blanket, získáte víc času a když nevyzvou k odstranění vady, je to důvod pro zrušení následného rozhodnutí soudem. U toho můžou i přezkoumat skutečný stav věci a třeba snad poprvé v dějinách vyjde podjatost proti úřadu :D

Mě naposled došel dopis že to přeposlali nadřízenému orgánu, tak jsem zvědav jestli ten mě vyzve k doplnění…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil

jak přesně vypadá blanketní odvolání? co tam musí být napsáno a co už ne? Můžete to sem třeba zkopirovat z toho wordu a umazat co neni potreba? dekuji
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World

Je to ve vzorech podání. Stejně jako odpor, napíšete jen nutné minimum - že v souladu s xy podávám řádné odvolání vůči yz doručenému dne, značka. Další podrobnosti orgánu sdělím v jím stanovené lhůtě.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil

Pozor, odvolání proti usnesení nemá odkladný účinek, takže z tohoto pohledu je vydání rozhodnutí před uplynutím lhůty na odvolání v pořádku.

Citace: SprŘ
§ 76
Usnesení
...
(5) Proti usnesení se může odvolat účastník, jemuž se usnesení oznamuje. Odvolání proti usnesení nemá odkladný účinek. Proti usnesení, které se pouze poznamená do spisu, a proti usnesení, o němž to stanoví zákon, se nelze odvolat.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Nevyloučená úřednice vydala rozhodnutí vinen před uplynutím lhůty k podání Odvolání proti usnesení o odmítnutí podjatosti, které chci podat teprve zítra ....

Ta nová oprávněná úřední osoba by Vám měla být oznámena a zápsána do spisu :
 
http://zakony.centrum.cz/spravni-rad/cast-2-hlava-2-dil-3 paragraf 15 odst 4
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil

No, ale mají tam větičku „na požádání účastníka“.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Jojo, jde o to nahlédnout do spisu a zaprotokolovat, že tam žádná taková osoba jmenována není a tím pádem rozhodnutí je nezákonné, jako by ho vydal kdokoli, kdo jde kolem.  :)
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil

Možná jsem to špatně napsal. Bylo to myšleno tak, že tu původní úřednici nevyloučili a ta samá nevyloučená úřednice vydala rozhodnutí.
Před uplynutím lhůty 15 dní podám odvolání proti rozhodnutí o SPRDEL k minis dopravy. Šli byste do blanketního nebo plnohodnotné na cca 15 stran?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World

Dejte blanket, získáte víc času a když nevyzvou k odstranění vady, je to důvod pro zrušení následného rozhodnutí soudem. U toho můžou i přezkoumat skutečný stav věci a třeba snad poprvé v dějinách vyjde podjatost proti úřadu :D

Mě naposled došel dopis že to přeposlali nadřízenému orgánu, tak jsem zvědav jestli ten mě vyzve k doplnění…
Heh, teď jsem procházel starou poštu a asi jsem tam hodil a nepřečetl jeden dopic…úřad mě vyzýval k odstranění vady a doplnění :D No nic, už to předali nadřízenému orgánu. Ten by mě mohl zkusit vyzvat taky, nebo to budou posuzovat jako odvolání vůči celku. No to je jedno, stejně nepředpokládám jakoukoli naději v odvolání vůči podjatosti :D Je to trénink…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek