30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Potřebuji radu překročení o 50 kmh mimo obec  (Přečteno 27338 krát)

Tykwik666

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
[?] Potřebuji radu překročení o 50 kmh mimo obec
« kdy: 04 Července 2014, 13:13:04 »

Potřebuji poradit jak reagovat na výzvu(viz. přiloha) co mi přišla překročení rychlosti o 50km/h mimo obec, vozidlo jsem neřidil já ale osoba kterou udávat nechci. Platit pokutu mi nevadí ale zajímá mě abych já nepřišel o papíry jak tam vyhrožujou. Popřípadě jestli se dá i vyhnout pokutě bude to jedině bonus. Zajímá mě jestli jde odmítnout vypovídat s tím že napíšu že vím kdo řídil ale je to osoba blízka a tudíž by na mě měla dopadnout pouze pokuta jestli se nemýlím?
Jinak stalo se to v neděli ráno když se jede po R7 od Kladna kolem Pražského letiště provoz byl nulový... Děkuju.
http://www.imghosting.cz/images/62Dopis_MHMP_IMG_kopie1.jpg
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji radu překročení o 50 kmh mimo obec
« Odpověď #1 kdy: 04 Července 2014, 13:31:47 »

Dle mého nelze udělit bloková pokuta -> nelze SPRDEL -> lze aplikovat osobu blízkou.
IP zaznamenána

4honza

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji radu překročení o 50 kmh mimo obec
« Odpověď #2 kdy: 04 Července 2014, 13:36:55 »

V Praze lze hodit rovnou do kose (je to vyzva k podani vysvetleni, takze nic nemaji a mohou vas leda zkusit nechat predvest, coz ovsem nikdy nedelaji), pro klid duse ci poteseni urednika je muzete samozrejme informovat, ze jim nic nereknete, formulovat lze napr. podobne jako zde.

http://30kmh.cz/index.php?topic=582.msg2828#msg2828
IP zaznamenána

Tykwik666

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji radu překročení o 50 kmh mimo obec
« Odpověď #3 kdy: 04 Července 2014, 15:28:52 »

Mužete mi říct co je to SPRDEL? Takze mam napsat odvolani s tim ze vim kdo ridil ale je to osoba blizka?
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji radu překročení o 50 kmh mimo obec
« Odpověď #4 kdy: 04 Července 2014, 16:11:53 »

SPRDEL je správní delikt. Novinka od min. roku od zmr. Humla (platíte pokutu jako provozovatel vozidla, aniž by se hledal viník). SPRDEL u Vás aplikovat nejde.

Sepište vyjádření, na které Vám kolega poslal odkaz. O osobě blízké se nezmiňujte, pouze odmítněte vypovídat.
« Poslední změna: 29 Července 2014, 11:35:13 od e-m »
IP zaznamenána

Tykwik666

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji radu překročení o 50 kmh mimo obec
« Odpověď #5 kdy: 04 Července 2014, 16:52:17 »

Dobře. Děkuju moc za rady! Jen se zeptám ještě nemůžou mě jako majiteli vozidla sebrat ŘP?
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji radu překročení o 50 kmh mimo obec
« Odpověď #6 kdy: 04 Července 2014, 16:53:58 »

Ne. Nemůžou.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Potřebuji radu překročení o 50 kmh mimo obec
« Odpověď #7 kdy: 04 Července 2014, 20:22:16 »

V Praze lze hodit rovnou do kose (je to vyzva k podani vysvetleni, takze nic nemaji a mohou vas leda zkusit nechat predvest
Ignorování výzvy lze pokutovat pořádkovou pokutou, takže ignorování nedoporučuji, ale lze písemně odmítnout vypovídat s tím, že by mně nebo osobě mně blízké jinak hrozil postih za přestupek nebo trestný čin...
IP zaznamenána

Tykwik666

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji radu překročení o 50 kmh mimo obec
« Odpověď #8 kdy: 04 Července 2014, 21:08:05 »

Takže napsal jsem tohle

Věc: Vyjádření k výzvě vlastníkovi vozidla k podání vysvětlení

Vážení,

v návaznosti na Výzvu vlastníkovi (provozovateli) vozidla k podání vysvětlení ze dne x.x.2013, vydanou vaším oddělením, Vám tímto sděluji, že v této věci nebudu podávat vysvětlení, s odvoláním na odstavec 3 §61 zákona č. 273/2008.

Podání vysvětlení v předmětné věci činím písemnou formou a v této souvislosti se odkazuji na ustálenou judikaturu v této věci, jmenovitě na rozsudky Nejvyššího správního soudu pod č.j. 5 As 37/2006-67 ze dne 11. 9. 2007 nebo rozsudek pod 1 As 32/2008-116 ze dne 5. 6. 2008.



S pozdravem

Jen mě zajímá ještě zda mi hrozí pokuta za to ,že jsem půjčil auto osobě o které nevím údaje? Nebo respektivě jim je nemohu sdělit. Díky
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji radu překročení o 50 kmh mimo obec
« Odpověď #9 kdy: 04 Července 2014, 21:39:17 »

Kouzlo spočívá v tom, že tím jak jste to napsal (správně) mají peška orgáni. Je na nich, aby jednoznačně prokázali kdo řídil, Vám stačí setrvat na již uvedené odpovědi.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji radu překročení o 50 kmh mimo obec
« Odpověď #10 kdy: 04 Července 2014, 21:46:10 »

nesmíš bezdůvodně odmítnout výpověd  ;)takže nějak takhle bych to napsal:
v návaznosti na Výzvu vlastníkovi (provozovateli) vozidla k podání vysvětlení ze dne x.x.2013, vydanou vaším oddělením, Vám tímto sděluji, že v této věci nebudu podávat vysvětlení, neboť by mne nebo osobě mne blízké vznikla škoda, s odvoláním na odstavec 3 §61 zákona č. 273/2008.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji radu překročení o 50 kmh mimo obec
« Odpověď #11 kdy: 05 Července 2014, 12:55:57 »

O sobě ani o osobě blízké se není třeba vůbec zmiňovat, bohatě stačí odkaz celý paragraf. Čím stručněji, tím lépe. Úřad nikdy neprokáže, že byla výpověď odmítnuta bezdůvodně, navíc v situaci, kdy se odvolává na konkrétní paragraf.

Pokutu za to, že nevíte kdo řídil, dostat můžete. Ale vy samozřejmě VÍTE kdo řidil, ovšem odmítate vypovídat.
IP zaznamenána

Tykwik666

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji radu překročení o 50 kmh mimo obec
« Odpověď #12 kdy: 05 Července 2014, 14:08:00 »

Takze staci jen napsat to co jsem poslal vyse? A co tedy potom s tim kdyz mi poslou pokutu za to ze jsem neuvedl kdo ridil? I kdyz to vim?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji radu překročení o 50 kmh mimo obec
« Odpověď #13 kdy: 05 Července 2014, 14:53:06 »

Pokud ve svém podání vysvětlení uvedeš, že odpíráš podat vysvětlení kvůli osobě blízké...bla bla, tak ti pokutu dát a ani poslat nemůžou.

Jiné by to bylo, kdyby si napsal např. "já vám nic neřeknu", pak je to bezdůvodné odmítnutí = možná pokuta.

Nebo např. kdyby si napsal "půjčil jsem auto známému Pepovi, ale nic víc o něm nevím", pak je možná pokuta 5 - 10tis, protože neznáš údaje osoby, které si svěřil vozidlo.

Při využití osoby blízké se neuvádí kdo to byl právě proto, že by jí hrozil postih za přestupek a stejné je to s tebou, sám proti sobě taky nebudeš vypovídat :)

Oni si udělají čárku ve statistice v kolonce odloženo a konec.

 

IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji radu překročení o 50 kmh mimo obec
« Odpověď #14 kdy: 05 Července 2014, 14:54:41 »

Oni Vám žádnou pokutu za to, že nevíte kdo řídil, neuloží. To by Vám museli prokázat. A jedinou možností jak toto prokázat je, že byste se přiznal.
IP zaznamenána