30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Fikce doručení u datové schránky?  (Přečteno 10587 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Fikce doručení u datové schránky?
« kdy: 30 Října 2014, 09:34:11 »

Jak je to s doručením u datové schránky - za doručený se dokument považuje v okamžiku, kdy se přihlásím do DS, že?
Když se tam nepřihlásím třeba rok, tak je tam taky nějaká fikce doručení?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení u datové schránky?
« Odpověď #1 kdy: 30 Října 2014, 10:15:03 »

Považuje se za doručený jakmile se přihlásíte do datové schránky nebo po 10 dnech (co nastane dříve).

Dodatek, fikce doručení (u DS i papírových dopisů) se dá zneplatnit když jste si ze závažného (a prokazatelného) důvodu písemnost vyzvednout ani nemohl. Postupuje se jako u navrácení v předešlý stav (jsou to § 24 a 41 správního řádu).
« Poslední změna: 30 Října 2014, 10:26:41 od 2M »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení u datové schránky?
« Odpověď #2 kdy: 30 Října 2014, 10:33:07 »

Aha, jasné  :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení u datové schránky?
« Odpověď #3 kdy: 02 Listopadu 2014, 10:15:10 »

U DS je ještě i ta naděje, že správní orgán defekuje na zjištění že máš DS a doručuje písemně. Pak pokud si písemnost nepřevezmeš (prostě tě pošťačka nezastihne doma - POZOR neplést s odmítnutím převzetí), pak nemá orgán správně doručeno i když si myslí, že má což by pak fakticky vmělo vést ke krásné prekluzi....

 
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení u datové schránky?
« Odpověď #4 kdy: 02 Listopadu 2014, 16:26:32 »

Ale když jste se s obsahem dopisu prokazatelně seznámil tak je doručeno i při nesprávném doručení.

Třebas když rozhodnutí dojde papírem místo do DS a podáte proti němu odvolání.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení u datové schránky?
« Odpověď #5 kdy: 02 Listopadu 2014, 17:41:06 »

Jaký je teoreticky nejlepší postup po uplynutí jednoho roku od údajného spáchání přestupku v případě, že byl nesprávně doručen příkaz vhozením do schránky? Na příkaz nebylo nijak reagováno. Jde mi o prevenci exekuce.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení u datové schránky?
« Odpověď #6 kdy: 02 Listopadu 2014, 21:56:29 »

Nemusíte dělat nic, pokud úřad doručoval rozhodnutí špatně, pak je to výlučně jejich chyba.
Ale pokud si chcete hrát, můžete si chvíli po prekluzi náhodně zajít si udělat výpis z bodů/přestupků a z něho překvapeně zjistit, že tam je zaznamenán jakýsi přestupek, jít se zeptat, jak to, když žádné řízení neproběhlo a potom oznámit, jestli to nebude proto, že v dané době jste měl dávno datovou schránku, jelikož se často doma nezdržujete, tak aby vác tak úřad mohl snadno zastihnout. Takže ať si to laskavě hodí do cajku, nazdar.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení u datové schránky?
« Odpověď #7 kdy: 02 Listopadu 2014, 23:55:19 »

Jaký je teoreticky nejlepší postup po uplynutí jednoho roku od údajného spáchání přestupku v případě, že byl nesprávně doručen příkaz vhozením do schránky? Na příkaz nebylo nijak reagováno. Jde mi o prevenci exekuce.

Osobně bych počkal ten rok a pak bych tam k nim zašel s tím číslem jednacím co je na tom útržku co házejí do schránky s tím, že jsem to po tom roce našel ve schránce a začal bych to řešit, čekat na exekuci nemusí být to pravé, známému takhle vystřihli exekuci na parcelu kterou zdědil a chtěl jí prodat a koupit za to kvartýr, takže si domluvil kvartýr, dal zálohu a chtěl prodat úarcelu a hop - parcela neprodejná kvůli naprosto nesmyslné exekuci no a než ten zámek sundali, tak mu propadal záloha a přišel o výhodnej kvartýr....
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení u datové schránky?
« Odpověď #8 kdy: 03 Listopadu 2014, 08:19:00 »

To mě taky napadlo, že bych si jakože náhodou nechal vyjet výpis z karty řidiče a podle údajů z ní zažádal o spis podle InfZ a pak co? Poslat návrh na vydání rozhodnutí o zastavení, protože příkaz nebyl nikdy doručen?
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Jirka31

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení u datové schránky?
« Odpověď #9 kdy: 04 Listopadu 2014, 09:41:22 »

Jaký je teoreticky nejlepší postup po uplynutí jednoho roku od údajného spáchání přestupku v případě, že byl nesprávně doručen příkaz vhozením do schránky? Na příkaz nebylo nijak reagováno. Jde mi o prevenci exekuce.
Čekat a pak napadnout až exekuci s poukazem na nesprávné doručování. Taký připad již byl: http://domaci.ihned.cz/c1-62785770-kvuli-urednikum-muz-skoncil-v-exekuci-dopisy-mu-posilali-postou-misto-datovkou, soud exekuci zruší. Následně pak na magistrátu vymáhat vzniklou škodu - pozor, je nárok i na náhradu nemajetkové škody.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení u datové schránky?
« Odpověď #10 kdy: 04 Listopadu 2014, 11:37:27 »

Jirka31, ale nesmí pak za žádnou cenu zmeškat odvolání v té exekuci.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení u datové schránky?
« Odpověď #11 kdy: 04 Listopadu 2014, 13:27:53 »

Já bych to radši utnul co nejdřív po prekluzi, ideálně předtím než mi nějaká škoda vznikne. Než to pak po letech honit po soudech s exekutorem za zadkem a následně se ještě doprošovat odškodnění.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení u datové schránky?
« Odpověď #12 kdy: 04 Listopadu 2014, 13:44:43 »

Já bych to radši utnul co nejdřív po prekluzi, ideálně předtím než mi nějaká škoda vznikne. Než to pak po letech honit po soudech s exekutorem za zadkem a následně se ještě doprošovat odškodnění.

Přesně tak, rozhodně nejsem kamikadze, kterej se nechá zmátit pendrekem jenom pro to aby pak ve dloholetejch vleklejch sporech získal slavně odškodnění pár fufníků....
Navíc při troše zákeřnosti exekutora se odvolat prostě nestihnete...a ani nemusí být zákeřný - hypoteticky - budete půl roku někde na Bali a najednou Vám bankomat nedá peníze páč máte exekutorem zablokovanej účet....no a než odtamtud zjistíte co se děje, jaké to má číslo jednací, jaký exekutor to provádí a budete schopen podat odvolání tak to možná nestihnete navíc tohle všechno se se zablokovaným účtem odněkud z tramtárie blbě dělá, a i tak Vám to stejně způsobí příšerné potíže, protože tu plombu z účtu Vám tak jako tak sundaj až po několika měsících.....
« Poslední změna: 04 Listopadu 2014, 13:52:50 od pk202 »
IP zaznamenána