30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Správní řízení, rychlost - neakceptování omluvenky - rozhodnuto beze mě  (Přečteno 17699 krát)

Petr1992

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil

Zdravím pánové případně dámy :)

Živím se jako řidič, ale v květnu 2014 jsem v Praze sešlápnul plyn a udělal jsem v obci (Praha-Ruzyně) při výjezdu z letiště před Shellkou 75km/h. Poslal jsem to do správního, připravil jsem si nějaký argumenty z tohodle webu, ale den před předvoláním jsem pochroumal koleno na zápase. Byla to neděle. Týmový doktor mi to dal do ortézU a nařídil 14 dní klid (vazy k kolenu).

Na správní jsem hned v pondělí skrze přítelkyni poslal "omluvenku" s odůvodněním a žádostí o náhradní termín. Úředník byl ale mrcha a nejspíš ještě ten den mi to osolil a pozval si mě za 12.12.2014 na vyslechnutí rozhodnutí (rozhodnul bez mé přítomnosti), případně abych doplnil nějaký skutečnosti.

Co teď? To už je Game over? Ještě jsem ani nezačal :D Díky za tipy. Jsem nováček.

BTW: mám potvrzení o odeslání dopisu.
« Poslední změna: 02 Prosince 2014, 11:14:05 od Petr1992 »
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil

Zdravím pánové případně dámy :)

Živím se jako řidič, ale v květnu 2014 jsem v Praze sešlápnul plyn a udělal jsem v obci (Praha-Ruzyně) při výjezdu z letiště před Shellkou 75km/h. Poslal jsem to do správního, připravil jsem si nějaký argumenty z tohodle webu, ale den před předvoláním jsem pochroumal koleno na zápase. Byla to neděle. Týmový doktor mi to dal do ortézU a nařídil 14 dní klid (vazy k kolenu).

Na správní jsem hned v pondělí skrze přítelkyni poslal "omluvenku" s odůvodněním a žádostí o náhradní termín. Úředník byl ale mrcha a nejspíš ještě ten den mi to osolil a pozval si mě za 12.12.2014 na vyslechnutí rozhodnutí (rozhodnul bez mé přítomnosti), případně abych doplnil nějaký skutečnosti.

Co teď? To už je Game over? Ještě jsem ani nezačal :D Díky za tipy. Jsem nováček.

BTW: mám potvrzení o odeslání dopisu.


Žádná game over. To, co nazýváš "vyslechnutím rozhodnutí" je pravděpodobně výzva k seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí dle §36 SŘ. Tak jako tak jednání v nepřítomnosti bez patřičného odůvodnění neuznání omluvy jsou dobré body do odvolání. Pokud máš pro tu omluvenku nějaký papír od toho doktora, je to tutovka, pokud ne, i tak to neznamená konec hry. Hned zažádej o kopii spisu (návod zde na fóru). Další možnost je, že tam 12.12. půjdeš, necháš si okopírovat spis a vyžádáš si lhůtu na doplnění spisu (typicky 2 týdny odkejvou), ale na místě nic nebudeš říkat! Dokumenty sem nahoď, pak se to bude řešit dál. To by v tom byl čert, aby to nespadlo do prekluze, květen je cobydup :)

PS: mezitím si nastuduj zdejší příspěvky a přečti si těch pár paragrafů
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 137
    • Zobrazit profil

12. 12. nestihne, protože podle doktora má mít 14 dnů klid. Takže bych opětovně poslal omluvenku s tím, že až po 14. prosinci kdykoliv odpoledne (po pracovní době dotyčného, protože přece si kvůli tomu nebude brát dovolenou).
Jinak ano, žádné gameover ale teprve ta hra začíná… :-)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil

Na správní jsem hned v pondělí skrze přítelkyni poslal "omluvenku" s odůvodněním a žádostí o náhradní termín. Úředník byl ale mrcha a nejspíš ještě ten den mi to osolil a pozval si mě za 12.12.2014 na vyslechnutí rozhodnutí (rozhodnul bez mé přítomnosti), případně abych doplnil nějaký skutečnosti.

Je nutné doručit orgánu neprůstřelnou omluvenku.

Takže navštívit doktora a nechat si vystavit potvrzení, že ode dne xx je omezen z důvodu bla bla a není schopen se pro svůj zdravotní stav zúčastnit jednání na úřadě. Tento stav bude trvat minimálně do xx.

Klidně bych tam nechal napsat, že došlo k poranění vazů, jim do nic není a nemají na takovou informaci právo, ale primárně jdo o to, aby byla omluvenka uznána. On pak bude muset nařidit nový termín ústního jednání. Určitě bych nezmiňoval, kdy se mi to bude hodit, nový termín bych nechal rozhodně na orgánu.

Doporučuji všechny písemnosti přebírat až poslední možný den. Nějak nchápu tu rychlost doručení, padla omluvenka a hned bylo převzato to pozvání?
Úředník byl ale mrcha a nejspíš ještě ten den mi to osolil a pozval si mě za 12.12.2014 na vyslechnutí rozhodnutí (rozhodnul bez mé přítomnosti), případně abych doplnil nějaký skutečnosti.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil

další termín dal moc brzo blb, měl by počítat doručení 10dní a k tomu dalších 5 dní ...
IP zaznamenána

Petr1992

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil

kdepak, dává to po měsíci. Mně jen dlouho trvalo, než sem našel Vaši stránku. Nevěděl jsem link... takže sem to sem hodil až teď...

Posílám jen pro info, co mi bylo posláno.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil

kdepak, dává to po měsíci. Mně jen dlouho trvalo, než sem našel Vaši stránku. Nevěděl jsem link... takže sem to sem hodil až teď...

Posílám jen pro info, co mi bylo posláno.

jasan. já v takový situaci na úřad dojdu, nechám si okopírovat spis a požádám o lhůtu k doplnění. ve lhůtě jim pošlu hromadu nesmyslných námitek, se kterými se v rozhodnutí nějak vypořádají, ale klíčovou munici si nechám na odvolání.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil

Tak hlavně trochu anonymizujte to předvolání, ať se z toho nedaji vyčíst žádné identifikační údaje (jména, přesné datumy, čisla jednací atp.).
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Já tam vidím 11.12. 2014
Je to sice jen jeden blbej den rozdílu, ale možná to má význam si to ještě jednou přečíst.  :)
IP zaznamenána

Petr1992

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil

Já tam vidím 11.12. 2014
Je to sice jen jeden blbej den rozdílu, ale možná to má význam si to ještě jednou přečíst.  :)

Máš pravdu, dneska když sem to skenoval, tak sem si toho všimnul :)
IP zaznamenána

Petr1992

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil

kdepak, dává to po měsíci. Mně jen dlouho trvalo, než sem našel Vaši stránku. Nevěděl jsem link... takže sem to sem hodil až teď...

Posílám jen pro info, co mi bylo posláno.

jasan. já v takový situaci na úřad dojdu, nechám si okopírovat spis a požádám o lhůtu k doplnění. ve lhůtě jim pošlu hromadu nesmyslných námitek, se kterými se v rozhodnutí nějak vypořádají, ale klíčovou munici si nechám na odvolání.

Já už se jednou odvolal. To můžu znova? První mi došlo vyrozumění (bez jakýhokoliv pozvání), že se rozhodlo, že sem tam jel a že mám zaplatit. Tak sem poslal dopis, že s rozhodnutím nesouhlasím.
 
Tak stanovili termín, kdy bude přestupek projednán. Tak jsem si říkal, že se půjdu seznámit se spisem a uvidím na což, jsem teda zlikvidoval koleno. A tak mám jednání stanovený na toho 11. prosince... Hádám, že po těch jak říkáš "námitkých" už asi žádný odvolání nebude ne?
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil

kdepak, dává to po měsíci. Mně jen dlouho trvalo, než sem našel Vaši stránku. Nevěděl jsem link... takže sem to sem hodil až teď...

Posílám jen pro info, co mi bylo posláno.

jasan. já v takový situaci na úřad dojdu, nechám si okopírovat spis a požádám o lhůtu k doplnění. ve lhůtě jim pošlu hromadu nesmyslných námitek, se kterými se v rozhodnutí nějak vypořádají, ale klíčovou munici si nechám na odvolání.

Já už se jednou odvolal. To můžu znova? První mi došlo vyrozumění (bez jakýhokoliv pozvání), že se rozhodlo, že sem tam jel a že mám zaplatit. Tak sem poslal dopis, že s rozhodnutím nesouhlasím.
 
Tak stanovili termín, kdy bude přestupek projednán. Tak jsem si říkal, že se půjdu seznámit se spisem a uvidím na což, jsem teda zlikvidoval koleno. A tak mám jednání stanovený na toho 11. prosince... Hádám, že po těch jak říkáš "námitkých" už asi žádný odvolání nebude ne?

Podle toho, co píšeš, odhaduju, že ses neodvolával, ale podával odpor. Docela by pomohlo, kdybys sem nahodil veškerou dokumentaci k případu, nebo ji pošli přes PM.

Jasně že bude, odvolání následuje až po rozhodnutí. Teď je to fáze seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí. Vzhledem k tomu, že neproběhlo ústní jednání (což se použije v odvolání proti rozhodnutí), máš teď několik možností - zajít tam, "seznámit se s podklady", tozn. prostudovat celý spis a nechat si ho okopírovat a vyžádat si lhůtu na doplnění svého vyjádření do spisu, to uděláš písemně. Já v téhle fázi obvykle používám blbosti typu - na osvědčení opicajta není datum platnosti, není jasně vymezeno místo spáchání domnělého přestupku a podobný blbiny. Typicky si vyžádám 2 týdny. S těmihle kravinami se musí úřad vypořádat a to učiní v rozhodnutí. Vlastní odvolání pak míří právě proti rozhodnutí a jeho odůvodnění. Až dorazí rozhodnutí, podáš blanketní odvolání v poslední den, úřad tě vyzve k doplnění ve lhůtě typicky 5 dní. Tenhle tah typicky zabere 4-6 týdnů.

Druhá možnost je vyžádat si kopii spisu písemně a pak reagovat až na odvolání. Tohle bych teď viděl s rizikem, protože když bude ouřada aktivní, bude rozhodnutí dřív, než se dostaneš k obsahu spisu. První varianta je z hlediska aktivního přístupu k délce řízení lepší.

Jakmile budeš mít kopii spisu, nahoď jí sem, nebo pošli přes PM, dodáme další instrukce k postupu.

Odhadovaný průběh: 11/12 se seznámíš se spisem a vyžádáš lhůtu na doplnění 2 týdny. Padají do toho vánoce, takže možná úředník svolí k dodání až po novém roce. I kdyby ne, letos už rozhodnutí nevydá. Řekněme, že realisticky nevydá rozhodnutí dřív než v lednu. Pak blanketní odvolání po 15 dnech. Dalších 11-12 dní na doručení ohledně doplnění odvolání + 5 dní na vlastní podání, takže odvolání jako takové nebudeš podávat dřív než v únoru - březnu.

takže klid, zajisti kopii spisu a pak dej vědět

BB
« Poslední změna: 04 Prosince 2014, 09:58:41 od burtonbell »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil

Ještě je možný tak někam vměstnat námistku podjatosti celého úřadu, tím je to možný taky umrtvit na dva měsíce a když ji blbě zamítnou, je to další bod do odvolání.
IP zaznamenána

Petr1992

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil

Zdravím, tak zasílám info. Na magistrátu jsem byl, řekl jsem mu, že budu chtít doplnit spis. Dal mi lhůtu do konce roku. Spis mi okopíroval, a tak posílám. Doufám, že něco vymyslíme :-)
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil

Zdravím, tak zasílám info. Na magistrátu jsem byl, řekl jsem mu, že budu chtít doplnit spis. Dal mi lhůtu do konce roku. Spis mi okopíroval, a tak posílám. Doufám, že něco vymyslíme :-)

nejdřív si to pořádně anonymizuj - SPZ, č.j, atd.  ;)

skouknu to a pošlu ti PM s krmivem na doplnění spisu, zatím to běží dle předpokládaného scénáře  8)

jo a máš nějakej doklad k tý neuznaný omluvence?

kdyžtak přes PM
« Poslední změna: 11 Prosince 2014, 21:02:51 od burtonbell »
IP zaznamenána