30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Překročení rychlosti v obci + výzva od policie.  (Přečteno 30086 krát)

PavelP3

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] Překročení rychlosti v obci + výzva od policie.
« kdy: 17 Prosince 2014, 16:02:40 »

Dobrý den,

Byl jsem vyfocen večer v obci policii radarem instalovaným ve voze. Rychlost cca 75km/h. Policie mě nezastavila. Po 14 dnech přišla výzva provozovateli vozidla - otci. Na vyzvu jsem nereagovali. Fotka je na 90% pořízena ze zadu - bez obličeje.

Prosím o radu jakým způsobem dále postupovat. Rád bych byl na případné jednaní s úřadem připraven.

Mnohokrát děkuji.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci + výzva od policie.
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosince 2014, 16:13:24 »

Dobrý den,

Byl jsem vyfocen večer v obci policii radarem instalovaným ve voze. Rychlost cca 75km/h. Policie mě nezastavila. Po 14 dnech přišla výzva provozovateli vozidla - otci. Na vyzvu jsem nereagovali. Fotka je na 90% pořízena ze zadu - bez obličeje.

Prosím o radu jakým způsobem dále postupovat. Rád bych byl na případné jednaní s úřadem připraven.

Mnohokrát děkuji.

načti si patřičnou sekci, ať se to tu nepíše pořád dokola - to bude tvoje příprava. až něco dorazí, hoď to sem
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci + výzva od policie.
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2014, 18:08:49 »

Jak píše burtonbell.. počkejte co přijde dál a zatím si to tu můžete nastudovat a naplánovat taktiku.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci + výzva od policie.
« Odpověď #3 kdy: 17 Prosince 2014, 20:41:07 »

kdyby jste nastudoval všechno co tady je, tak víte, že tohle není automatizované měření, takže nemohou použít sprdel, takže stačí odmítnout vypovídat
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci + výzva od policie.
« Odpověď #4 kdy: 18 Prosince 2014, 06:42:01 »

kdyby jste nastudoval všechno co tady je, tak víte, že tohle není automatizované měření, takže nemohou použít sprdel, takže stačí odmítnout vypovídat

To nemusí být úplně pravda. Policie radary přepíná na automatizovaný provoz a následně oznamuje podezření na sprdel provozovatele.
Oni takto nastavené radary považují za automatizovaný prostředek používaný bez obsluhy.
Výzva provozovateli tomuto postupu odpovídá. Pokud by to tak nebylo, zaslali by výzvu k podání vysvětlení. Podle příspěvku PavlaP3 to vypadá, že otec dostal výzvu k uhrazení určené částky, což by mohli pouze po splnění podmínek v § 125f odst. 2 a § 125h odst. 1, takže i úřad takové měření považuje za zjištěné prostřednictvím automatizovaného technického prostředku používaného bez obsluhy.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci + výzva od policie.
« Odpověď #5 kdy: 18 Prosince 2014, 12:14:41 »

tak tak, oni ale používaji automatizovanej režim i když hned zastavujou  ;)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci + výzva od policie.
« Odpověď #6 kdy: 18 Prosince 2014, 12:26:21 »

tak tak, oni ale používaji automatizovanej režim i když hned zastavujou  ;)

Jo to je pravda, už jsem se v jednom řízení dostal k informaci, že v jeden den, v průběhu dvou hodin pokutovali několik řidičů a několik oznamovali na podezření ze sprdele. Jednoduše se snaží, aby byl potrestán každý, co stihnou zastaví a co ne, tak oznámí.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci + výzva od policie.
« Odpověď #7 kdy: 18 Prosince 2014, 14:07:42 »

tak tak, oni ale používaji automatizovanej režim i když hned zastavujou  ;)

Myslím že v zákoně je ...automatizovaným zařízením BEZ OBSLUHY.... takže je zde prostor pro námitky. Asi by museli najít nějakou oporu v manulálu, kde už první věta je obvykle že zařízení smí obsluhovat pouze vyškolené osoba.
IP zaznamenána

PavelP3

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci + výzva od policie.
« Odpověď #8 kdy: 18 Prosince 2014, 15:17:25 »

Děkuji za reakce. Z úřadu zatím nic nemám. Pouze od polici. Kde chtějí od provozovatele znát řidiče. To ignorujeme.

Měření probíhalo tak, že o kus dále zastavovala hlídka. Když jsem v zrcátku zahlídl blesk, tak se  mi podařilo hlídce vyhnout odbočením mezi baráky, kde jsem čekal až vypadnou...  :D

Měřili nejspíše Ramerem který mají namontovaný v autě. U nás ve městě měří jen tímto.
Návod k rameru jsem zde našel a chytám se k jeho prostudování.

Jde mi hlavně o to zda jde o automatizované měření bez obsluhy? Protože v autě je vždy alespoň jeden policista.

Díky za každou radu.
IP zaznamenána

PavelP3

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci + výzva od policie.
« Odpověď #9 kdy: 18 Prosince 2014, 15:53:30 »

Tak jsem v rychlosti proletěl návod k obsluze Rameru a podařilo se mi najít zajímavou věc:

Měřič rychlosti RAMER10 s displejem a touchscreenem
Měřič rychlosti uvedeme do provozu stiskem tlačítka „ON“ na displeji na dobu cca 5s
u zařízení RAMER10 T, C a P. Zařízení RAMER10 O lze zapnout lokálně pomocí
připojeného displeje, nebo dálkově pomocí ovládacího programu....

Po zapnutí radaru bliká po dobu 5 sekund červená LED a během této doby se provádějí
v následujícím pořadí tyto testy:
-Test vnějšího zdroje napájení...
-Test teploty počítače....

V průběhu spouštění radarového programu se zobrazuje informační obrazovka. Poté se
zobrazí obrazovka pro přihlášení obsluhy. Je nutné zadat heslo. Bez zadání hesla nelze
s měřičem pracovat.


Co vy na to?

E: RAMER10 C je verze, která se montuje do policejních vozů.
« Poslední změna: 18 Prosince 2014, 15:57:02 od PavelP3 »
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci + výzva od policie.
« Odpověď #10 kdy: 18 Prosince 2014, 16:00:21 »

Podle me muzou agrumentovat tim, ze i automatizovane zarizeni musi nekdo zapnout a muze mit urcitou inicializacni sekvenci kroku. Co by mit nemelo, je vyzadovani zasahu obsluhy behem mereni, nebo v prime souvislosti s merenim.

Nicmene i tak je to dobre info pro odvolani, min. ziskate cas, budou se tim muset zabyvat.

Pokud by chteli zaradit SPRDEL, zvazte, jestli se v souvislosti s domnelym prestupkem nestala nejaka drobna nehoda ;)
IP zaznamenána

PavelP3

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci + výzva od policie.
« Odpověď #11 kdy: 18 Prosince 2014, 16:04:18 »

Děkuji za reakci. To je další bod, o kterém uvažuji... Jenže jak nehodu dokázat? Tahat do toho nějake svědky? Co říkat, aby tvrzení o nehodě nebylo označeno za účelové?

Děkuji.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci + výzva od policie.
« Odpověď #12 kdy: 18 Prosince 2014, 16:20:30 »

Co se tyce nehody, predevsim oni musi prokazat, ze se nestala. Na podporu Vaseho tvrzeni lze mit napr. fotodokumentaci natluceneho rafku plus treba fakturu z pneuservisu, skrabnuti nektereho plechu, apod ... to zalezi, co presne se Vam za nehodu stalo ;) Svedectvi je samozrejme take mozne zvazit.

Projdete forum, jsou tu takove veci v ruznych pripadech zverejnene, myslim ze prispevatel Concorde ma vicero podobnych pripadu ...

P.S. Nejsem prilis velky odbornik, jen pisu, co si myslim, spolehejte v radach spise na zkusenejsi.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci + výzva od policie.
« Odpověď #13 kdy: 18 Prosince 2014, 16:24:45 »

Protože v autě je vždy alespoň jeden policista.

Takže je to s obsluhou. To jim nemůže projít.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci + výzva od policie.
« Odpověď #14 kdy: 18 Prosince 2014, 17:20:36 »

Protože v autě je vždy alespoň jeden policista.

Takže je to s obsluhou. To jim nemůže projít.

Já jsem na to četl nějaké slinty a policie si to vykládá takhle:

Že sedí policista v autě neznamená, že obsluhuje. Když půjde na procházku, tak radar bude měřit stejně ať tam sedí nebo ne. Podle nich ta obsluha spočívá pouze v tom, že ten radar na měření musí někdo nastavit, pak už jede a měří sám. Oni pak jen stahují data. Považují to za stejnou věc, jako jsou stacionární radary, ty taky někdo musí uvést do provozu, nastavit a stahovat data, žádné takové zařízení není bez obsluhy. Stejně tak není napsáno, jestli u toho zařízení může nebo nesmí být nějaká osoba.

Zákon nestanovuje co je to automatizovaný technický prostředek používaný bez obsluhy a oni si to vykládají po svém.  Jedině soud udělá jasno ohledně automatizovaného technického prostředku používaného bez obsluhy.

Pak se může zjistit, že bylo uloženo xx určených částek a napařeno xx sprdelů neoprávněně :) Zatím jsem nezjišťoval jestli k tomu není nějaká judikatura, možná se už něco rozhodovalo.
IP zaznamenána